CZĘSTOCHOWSKIE CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORÓW

Get Adobe Flash player28 Sierpnia odbył się PIKNIK INTEGRACYJNY pod hasłem : "A mnie jest szkoda lata". 

 Wydarzenie uświetnił występ dzieciaków ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "Uśmiech Dziecka" oraz seniorów z Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów.

"PIKNIK” w CCAS.

JAJECZKO” w CCAS.
10-go Kwietnia w CCAS zorganizowane zostało uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Błogosławieństwa udzielił ks. Sławomir Bartoszuk. Goślił u nas Prezydent Krzysztof Matjaszczyk, Przewodniczący Rady Miasta Pan Zdzisław Wolski , Adrian Staroniek – Naczelnik Wydziału Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych, a także, Zastępca dyrektora MOPS-u Pani Małgorzata Mruszczyk oraz przedstawiciele częstochowskiego Caritasu.
Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i Życzymy wszystkim Wesołego Alleluja ! 

Poseł Grzegorz Sztolcman gościł wczoraj w CCAS. 
Nasz parlamentarzysta przedstawił seniorom najważniejsze informacje i zmiany dotyczące osób dojrzałych oraz odpowiadał na trudne pytania słuchaczy.PRZYWITANIE WIOSNY W CCAS


BAL WALENTYNKOWY  2014


Seniorzy z Częstochowy dostali czerwone róże od premiera

Donald Tusk - prywatnie dziadek - Dzień Babci postanowił obchodzić w częstochowskim Centrum Aktywności Seniora. W sierpniu na swoje urodziny zaprosiła go jedna z podopiecznych placówki. Wtedy odpisał, że niestety nie ma czasu, ale zaproszenie przyjął teraz


Centrum działa przy ul. Staszica 10. Ma około 150 podopiecznych. 50 z nich korzysta na co dzień z usług domu dziennego pobytu dla osób starszych. Wśród nich jest Maria Iwaniuk. Mieszka sama, a rodzinę ma daleko. Choć wciąż świetnie sobie radzi, pomoc oferowana przez Centrum, m.in. trzy posiłki, jest jej bardzo przydatna. W sierpniu pani Maria obchodziła 80. urodziny. Z tej okazji napisała list z zaproszeniem do Donalda Tuska. - Takie miałam wrażenie, że to człowiek, z którym chętnie porozmawiam jak z synem, albo bratem - opowiada.

Dostała odpowiedź, że premier niestety nie ma czasu i przyjechać nie może. W poniedziałek nieoczekiwanie dowiedziała się, że Donald Tusk odwiedzi ją w Dniu Babci. I faktycznie przyjechał. W Centrum pojawił się zaraz po ósmej, spędził w nim niespełna dwie godziny. Seniorom rozdał czerwone róże, dzieląc się przy okazji własnymi doświadczeniami jako dziadka: - Żaden prezent tak mnie nie wzruszył, jak laurka wykonana ręka wnuka. Nawet jeśli nie do końca zrozumiałem, co przedstawia - zdradził.


Donald Tusk złożył życzenia seniorom z okazji Dnia Babci i Dziadka 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE


LEKCJE ANGIELSKIEGO

ZAJĘCIA TAI CHIANDRZEJKI
POKAZ FRYZUR

KĄCIK SZACHOWY ORAZ KAWIARENKAGRZYBOBRANIE
80 URODZINY MARII IWANIUK