Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego w Częstochowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2018

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  będzie działać bezpłatna wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Będą mogły korzystać z niej osoby z niepełnosprawnością ale także takie, które mają czasowe problemy zdrowotne, np. po wyjściu ze szpitala, złamaniu nogi.

Wypożyczenie  jest czasowe – maksymalnie pół roku, z możliwością przedłużenia. W ciągu tych kilku miesięcy, zainteresowane osoby będą w stanie bez pośpiechu zorganizować własny sprzęt, a nawet uzyskać dofinansowania na jego zakup. Pomoc w uzyskaniu takiego dofinansowania zapewnią pracownicy częstochowskiego MOPS.

 

 

Wnioski będą dostępne  ośrodku oraz do pobrania na stronie www.mops.czestochowa.pl 

Można je będzie składać w dwóch lokalizacjach MOPS, w: 

  • Kancelarii, przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2,
  • Sekcji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością, przy al. Niepodległości 20/22 (tutaj będą też udzielane wszelkie informacje dotyczące wypożyczalni.

Można również zadzwonić - tel. 34 363 18 19 lub 34 372 42 16.

Uwaga! Przyjmujemy także używany sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Jeśli ktoś z Państwa dysponuje takimi akcesoriami w dobrym stanie i chciałby pomóc osobom potrzebującym  - może przekazać go do wypożyczalni i poszerzyć w ten sposób jej ofertę. Dzięki temu każdy będzie mógł w razie potrzeby znaleźć tam właściwy sprzęt. 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w tej sprawie.