Z SENIORAMI O OSZUSTWACH PRZY PODPISYWANIU UMÓW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 czerwca 2018

Policjant z częstochowskiej komendy – st. asp. Marcin Machnik, który na co dzień zajmuje się profilaktyką, spotkał się z członkami Centrum Aktywności Seniora, aby porozmawiać o metodach działania oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność starszych osób, namawiają ich do podpisania niekorzystnej umowy. Podczas prelekcji można było się dowiedzieć, gdzie szukać pomocy i jak ustrzec się przed nieuczciwymi praktykami niektórych sprzedawców czy konsultantów telefonicznych.

Niestety zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, domokrążcy, przedstawiciele handlowi czy też konsultanci telefoniczni, którzy do osiągnięcia korzyści, potrafią wykorzystać naiwność, łatwowierność i wiek seniorów. Tak było w przypadku jednej z mieszkanek Częstochowy, która straciła 380 tys. zł.

Policyjny profilaktyk – st. asp. Marcin Machnik spotkał się z seniorami z Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniora, aby porozmawiać o tym, jak nie paść ofiarą nieuczciwych praktyk. Policjant tłumaczył, jak ustrzec się przed tego typu sytuacjami i gdzie szukać pomocy, gdy ktoś ulegnie namowom i podpisze niekorzystne umowy.