Ruszyła ogólnopolska kampania „POWRÓT DO KIN STUDYJNYCH”!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 lipca 2020

organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych  przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Kina studyjne od lat pełnią istotną rolę w życiu kulturalnym Polaków – są miejscami poważnej rozmowy o kinie i życiu, które to kino pokazuje. Łączą ludzi z pasją, kochających nie tylko filmy, ale i wspólne doświadczanie kultury, promują młodych polskich twórców i tytuły często niełatwe, ale ważne i potrzebne. 12 marca, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, w tym ponad 230 małych i średnich kin. Kina te nie trwały bezczynnie w trakcie lockdownu. Aby zachować kontakt z Widzami i wciąż realizować misję promocji kina artystycznego, Stowarzyszenie Kin Studyjnych będące od niedawna operatorem programu Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, powołało do życia największe wirtualne kino zrzeszające na jednej platformie kilkadziesiąt podmiotów. Dzięki MOJEeKINO.pl Widzowie mogli zaprosić swoje ulubione kino do domu i cieszyć się specjalnie wyselekcjonowanym repertuarem, którego próżno szukać na tradycyjnych platformach VOD.

Ale doskonale wiemy, że prawdziwa magia kina kryje się w ciemnej sali kinowej. I czas, by tę magię odkryć na nowo. Odkryć w małych, przytulnych kinach studyjnych.

W kampanię „Powrotu do kin studyjnych” zaangażowali się uznani polscy artyści, m.in. Marta Frej czy Andrzej Pągowski, którzy zaprojektowali dedykowane akcji plakaty. Powstały grafiki promujące wydarzenie, z bohaterami znanych każdemu klasyków światowej kinematografii, takich jak „Lśnienie” (reż. Stanley Kubrick, 1980), czy „Cast Away: Poza światem” (reż. Robert Zemeckis, 2000).

Ponadto, w wybranych kinach w całej Polsce, w dniach 24-26 lipca, widzowie będą mogli kupić bilety w promocyjnej cenie na specjalnie wyselekcjonowany repertuar filmowy - wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/649903202283998/.

 

Gorąco zachęcamy do wybrania się do swojego lokalnego kina studyjnego, z tradycją, często kameralną małą salą, na seans, który na pewno zapadnie długo w pamięć.

 

 

W KINIE STUDYJNYM OKF ILUZJA, w dn. 24 – 26 lipca,  wszystkie bilety w promocyjnej cenie 15 zł.

 

W repertuarze proponujemy  :

 

24 VII

PT

16:15

xABO: Ksiądz Boniecki 73’

18:00

Jak być dobrą żoną              110’

20:30

Cóż za piękny dzień        107’

 

25 VII

SOB

14:30

Jak być dobrą żoną        110’

17:00

xABO: Ksiądz Boniecki       73’

 

26 VII

N

16:15

xABO: Ksiądz Boniecki 73’

18:00

Cóż za piękny dzień             110’

20:30

Jak być dobrą żoną         110’

 

 

 

xABo : KSIĄDZ BONIECKI

Polska 2020, 73 min., reż. Aleksandra Potoczek   

Dokument biograficzny. Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań.

 

CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ

USA 2019, 107 min., reż. Marielle Heller

wyk.: Tom Hanks, Matthew Rhys, Enrico Colantoni i in.

Film – antydepresant, kino z duszą, które uczy nas mówić o emocjach i przepracowywać różnorakie traumy. Pozbawiona patosu i szczera opowieść o triumfie dobra nad goryczą i cynizmem. To historia rodziny, która w obliczu ostateczności podejmuje wysiłek, by zbudować się na nowo. Pokazuje, że warto odsunąć ego z drogi do przebaczania. I że wybaczenie to nie jest akt słabości, a, czasami, samoocalenie, prawdziwy gest miłości do samego siebie. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz poznaje Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

 

JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ

Francja 2019, 109 min., reż. Martin Provost

wyk.: Juliette Binoche, Edouard Baer, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky i in.

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecej solidarności i walce o równość płci, rozgrywająca się w przeddzień rewolucji seksualnej z lat 70. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera. W czasach gdy obowiązkiem kobiety było posłuszeństwo wobec męża, Paulette wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt z dobrych domów. To w niej nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną, matką i gospodynią. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają masowe protesty z maja 1968 roku, feminizm i rewolucja seksualna, która z dnia na dzień zmienia społeczeństwo i świat dookoła. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie