Kawiarenka dla Seniora. Rozpoczęcie kolejnej edycji będzie możliwe po ustabilizowaniu sytuacji związanej epidemią

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 czerwca 2020

W związku z trwającą epidemią wirusa wywołującego COVID-19, akcja „Kawiarenka dla Seniora” nie wystartuje w tym sezonie w przyjętym dotychczas terminie  (nowa edycja rozpoczynała się co roku na przełomie maja i czerwca).

Mając na uwadze wciąż obowiązujące ograniczenia oraz istniejące zagrożenie spowodowane epidemią, w trosce o bezpieczeństwo naszych Seniorek i Seniorów, konieczne jest wstrzymanie rozpoczęcia nowej edycji naszej akcji do momentu ustabilizowania się sytuacji. Istnieje możliwość, że ruszy ona dopiero w 2021 roku. Bieżące informacje w tej sprawie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Wszystkim naszym Seniorkom i Seniorom przypominamy, że w razie problemów i trudności (także związanych z sytuacją epidemiczną) mogą Państwo kontaktować się telefonicznie z pracownikami socjalnymi, działa także specjalna infolinia MOPS, gdzie dyżurujący pracownicy udzielają informacji o formach pomocy oferowanych w mieście w związku z epidemią.
Zachęcamy Państwa również do włączania się w aktywności Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnej – są one obecnie realizowane zdalnie, m.in. telefonicznie.

Więcej informacji o działaniach DOSL na stronie MOPS.

Przypomnijmy

Kawiarenka dla Seniora” to akcja, w ramach której częstochowscy Seniorki i Seniorzy mogli w kawiarniach i restauracjach biorących udział w akcji zamówić kawę i herbatę za symboliczną złotówkę (po okazaniu specjalnego kuponu). Akcja ma na celu aktywizację osób w wieku senioralnym i umożliwienie im pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym.

Vector de café | Vector Premium