Częstochowskie Centrum Aktywności Seniorów

Stowarzyszenie SPORTOWA CZĘSTOCHOWA - HALA SPORTOWA

 

Pogodna jesień – starzej się zdrowiej.

Zajęcia rekreacyjne dla Seniorów z miasta Częstochowy

 

Harmonogram (zajęcia rozpoczynają się 2 września):

 

 – Gimnastyka ogólnorozwojowa – godz. 10.00
– ZUMBA – godz. 11.30

Zajęcia odbywają się w salach treningowych nr 0.087  i 0.088 w Hali Sportowej Częstochowa

 

 

 Aquaaerobik – godz. 14.15
– Zajęcia odbywają się na basenie przy SP nr 48 ul. L. Schillera 5

 

Wykłady profilaktyczne: 09, 16, 23, 30 listopada – godz. 13.30
Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej – III piętro w Hali Sportowej Częstochowa.

 

Więcej informacji na stronie www.sportowaczestochowa.com.pl, www.facebook.com/StowarzyszenieSportowaCzestochowa lub pisząc na adres e-mail: sportowa.czestochowa@gmail.com.

 

Artykuły

Senioralia - Czestochowskie Świeto Seniorów

SENIORALIA – Częstochowskie Święto Seniorów !

W październiku w naszym mieście będą organizowane Senioralia – Częstochowskie Święto Seniorów, które podzielone zostaną na dwa dni, podczas których wiele się wydarzy!

 

W pierwszym dniu 20 października (czwartek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 nastąpi inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia, gdzie klucze do bram miasta trafią w ręce przedstawicieli środowiska senioralnego. Tematyką przewodnią będzie zdrowie i aktywność fizyczna wśród Seniorów.

Na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa odbywać się będą bloki tematyczne z zakresu; ZUMBY Gold, jogi, gimnastyki ogólnorozwojowej oraz wykład tematyczny. Natomiast w holu głównym rozstawione będą stoiska tematyczne z zakresu zdrowia, aktywności fizycznej oraz organizacji i instytucji działających na rzecz Seniorów w naszym mieście. Całość zakończy się około godziny 13.00 poczęstunkiem dla uczestników Senioralii.

Dla osób chętnych do wzięcia udziału w pierwszym – inauguracyjnym dniu Senioralii będzie przygotowany bezpłatny transport. Na Placu Biegańskiego w godzinach 9.30 – 9.50 będą czekać autobusy, które dowiozą uczestników do Hali Sportowej Częstochowa. Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny.

Drugi dzień 22 października, stoi pod znakiem występów artystycznych, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej „Polonia”. Plejada gwiazd w postaci Jerzego Połomskiego, Andrzeja Rosiewicza, Bohdana Łazuki, Filipa Borowskiego, które zostaną zwieńczone występem zespołu Chrząszcze. Bilety do nabycia od dnia 10 października (poniedziałek).
Ceny biletów: Seniorzy powyżej 60 lat – 10 zł, bilet normalny – 100 zł.
Bilety do nabycia: MDK ul. Łukasińskiego 50/68, OPK Gaude Mater ul. Dąbrowskiego 1, Hala Polonia ul. Dekabrystów 43, CZOT Aleja Najświętszej Maryi Panny 65

Zapowiada się wspaniała zabawa!

Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

6 października 2016
Przejdź do - „Moje pięć groszy w słusznej sprawie …”

„Moje pięć groszy w słusznej sprawie …”

Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca w Hali Sportowej Częstochowa będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jego uczestnicy podejmą się próby bicia rekordu Guinnessa w kategorii największa mozaika monet. Honorowy patronat nad impreza pod hasłem „Moje pięć groszy w słusznej sprawie …” objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

- Wydarzenie ma zwrócić uwagę zarówno na problem przemocy wobec dzieci, stąd hasło "Nie pytaj, kogo kocham bardziej", jak i również na sytuację niewidomych. Układając wspólnie mozaikę z pięciogroszówek stajemy się twórcami pracowni dla dzieci niewidomych, która powstaje w ramach projektu Przedpokój Marzeń Kampanii na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa - mówi Zbigniew Matyszczak, koordynator próby bicia rekordu Guinnessa.

Do podjęcia oficjalnej próby bicia rekordu Guinnessa potrzebne jest 480 tys. pięciogroszówek. Uczestnicy muszą ułożyć mozaikę o wielkości 160 m2.

Głównym celem akcji jest powołanie do życia pracowni tyfloinformatycznej przy Ośrodku Wychowawczo-Rewalidacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej PZN w Częstochowie. – Mamy sprzęt komputerowy, ale jest on starej generacji. Niedawno otrzymaliśmy jeden komputer z oprzyrządowaniem z PFRON-u, który nam nie wystarcza – twierdzi Ilona Juszczyk, dyrektor Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej PZN w Częstochowie. – Dla osób słabowidzących potrzebny jest dodatkowy program powiększający. Osoba niewidoma musi mieć z kolei specjalny program dźwiękowy, czyli syntezę mowy. Bardzo cennym urządzeniem jest również linijka brajlowska, dzięki której osoba niewidoma może samodzielnie odczytywać to, co jest na monitorze. Koszt takiego oprzyrządowania sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Układanie mozaika będzie odbywać się w Hali Sportowej Częstochowa w godz. 7-20.

17 czerwca 2016
Przejdź do - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

28 kwietnia 2016