Częstochowskie Centrum Aktywności Seniorów

TEGOROCZNA “KAWIARENKA DLA SENIORA” ZNOWU Z WYSOKĄ FREKWENCJĄ

6 września 2018

Nasz ośrodek realizuje w tym roku już 11. edycję akcji, w ramach której częstochowscy seniorzy mogą za symboliczną złotówkę kupić kawę i herbatę w wybranych lokalach na terenie miasta. Tegoroczna „Kawiarenka dla Seniora” rozpoczęła się 7 czerwca - w niecałe dwa miesiące, seniorzy pobrali już niemal 1200 kuponów. Frekwencja przekracza tę z zeszłego roku, która i tak była rekordowa w porównaniu do lat poprzednich. W każdym tygodniu tegorocznej edycji wydawanych jest od 120 do 180 kuponów.

Przypomnijmy, że akcja wpisuje się w program „Częstochowa wspiera Seniorów”, w ramach którego dojrzali mieszkańcy miasta mają być otoczeni jeszcze większą opieką i wsparciem. Program jest realizowany w trzech sferach: zdrowie i bezpieczeństwo, aktywność społeczna (w tym: kultura, rekreacja, wsparcie) oraz rozwój osobisty (w tym działania międzypokoleniowe).

W trakcie kolejnych edycji „Kawiarenki” seniorzy rozsmakowali się dobrej kawie, ale przede wszystkim polubili wspólne wyjścia, które stały się świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. To widać po zdecydowanym wzroście frekwencji, na przestrzeni jedenastu sezonów trwania akcji. Ale przecież „Kawiarenka dla Seniora” to nie tylko możliwość przyjemnego spędzenia czasu - akcja integruje, aktywizuje, często jest też pierwszą zachętą do dalszych działań. To także wiele międzypokoleniowych spotkań i chęć pokazania dojrzalszym mieszkańcom Częstochowy, że są ważną częścią życia społecznego miasta – gośćmi nie tylko mile widzianymi, ale i oczekiwanymi. W tym roku, w ramach akcji, zaprasza ich do swoich lokali aż 16. restauratorów.

Kupony uprawniające zakupu kawy lub herbaty za 1 zł wydawane są w każdy nieświąteczny wtorek, środę i czwartek. Mogą je odbierać mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 60 lat. Nie są wymagane żadne formalności  

Aby ułatwić seniorom odbieranie karnetów, w każdym dniu są dostępne w innej lokalizacji:

W tym roku z akcji korzystają nie tylko seniorzy indywidualnie, ale także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza, dla których wspólne kawiarenkowe wyjazdy stały się już miłą i bardzo lubianą tradycją. Zgłaszają się także przedstawiciele częstochowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Restauracje, które biorą udział w tegorocznej „Kawiarence dla Seniora”

Restauracja TORRA , ul. Racławicka 2,

oraz nowe lokale, które dołączyły w tym roku:

Przypominamy, że do akcji można dołączyć w dowolnym momencie - zachęcamy do tego serdecznie nowych restauratorów. Przedstawiciele kawiarni, klubów i restauracji, którzy chcieliby zaprosić seniorów do swoich lokali, mogą kontaktować się z pracownikami Sekcji Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Kilińskiego 13, pokój nr 3, tel. 34 322 40 79.