X FESTIWAL SZTUKI KULINARNEJ „ALEJA DOBREGO SMAKU”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 czerwca 2016

Od piątku do niedzieli (17-19 czerwca) III Aleja Najświętszej Maryi Panny już po raz dziesiąty zamieni się w Aleję Dobrego Smaku.

Swoje wyroby zaprezentują firmy z różnych regionów Polski; każdy będzie mógł nie tylko kupić produkty, ale także wziąć udział w degustacjach i pokazach przygotowanych przez wystawców.

W sobotę i niedzielę na scenie przed Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza (a w sobotę także na Placu Biegańskiego), odbędą się występy artystyczne, konkursy oraz pokazy kulinarne przygotowane przez znanych mistrzów kuchni. W programie m.in. konkurs na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, pokazy kulinarne Remigiusza Rączki, Amina Fakhariego, Szymona Szlendaka oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie – „Pierogi, pierożki i rożki”.

Gwiazdą „Alei Dobrego Smaku” będzie Tomasz Jakubiak, kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnego programu "Jakubiak w sezonie" w telewizji Kuchnia+.

Organizatorem X Festiwalu Sztuki Kulinarnej jest Częstochowska Organizacja Turystyczna, a honorowy patronat nad nią objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie