Popołudnie z twórczością senioralną i nie tylko relacja z wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2018

Materiał informacyjny .

 

Dnia 27.09.2018 roku odbyła się na terenie Dziennego Domu Seniora SENIOR+ przy ZM PKPS w Częstochowie impreza kulturalno – integracyjna promująca twórczość senioralną pn.” POPOŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ SENIORALNĄ I NIE TYLKO…” .

Wydarzenie kulturalne miało na celu zaprezentowanie szerokiego spektrum autorskiej twórczości poetyckiej Seniorów z Dziennego Domu Senior + , Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniora oraz z Klubu Seniora z Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. Uczestnicy tego wydarzenia mieli również możliwość obejrzenia prac malarskich, rzeźbiarskich, fotograficznych i rysunkowych, wykonanych w pracowni artystycznej Dziennego Domu Seniora SENIOR+, które zostały zaprezentowane w postaci wystawy. Po części poetyckiej wykonaniu Seniorów wystąpił zespół wokalno – instrumentalny „Sąsiedzi” , który zachwycił swym profesjonalizmem i repertuarem. Impreza kulturalno – integracyjna znalazła uznanie nie tylko wśród seniorów, ale także przybyłych gości : Radnej Miasta Częstochowy Pani Barbary Gieroń, Dyrektorki MOPS w Częstochowie Pani Iwony Borysiuk, Kierownika CIS Pana Sławomira Radosza, Prezesa Senior TUR Pana Marka Polańskiego , Kierownika CCAS Pani Dominiki Wawszczak i Pani Anny Klim- Jaworskiej z Fundacji Chrześcijańskiej Adullam.

Była to wyjątkowa impreza , bowiem jej forma nie odnosiła się jedynie do dobrej zabawy, ale przede wszystkim ukazywała niezwykły potencjał osób starszych, mądrość życiową i wrażliwość na drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że impreza ta zapoczątkowała cykl tego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Wszyscy Poeci – Seniorzy otrzymali od organizatora podziękowania oraz upominki, a pozostali uczestnicy imprezy mieli możliwość rozmowy z autorami- poetami przy kawie i ciastku.

Swój talent zaprezentowali

POETKA – JADWIGA SUSEK – z Dziennego Domu Seniora SENIOR+

Poeta ADAM NOGA – Klub Seniora Fundacja Chrześcijańska Adullam

Poeta PIOTR NOWAK – Klub Seniora Fundacja Chrześcijańska Adullam

Poeta Ireneusz Respondek – Częstochowskie Centrum Aktywności Seniorów

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie