Senioralia - Czestochowskie Świeto Seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 października 2016

SENIORALIA – Częstochowskie Święto Seniorów !

W październiku w naszym mieście będą organizowane Senioralia – Częstochowskie Święto Seniorów, które podzielone zostaną na dwa dni, podczas których wiele się wydarzy!

 

W pierwszym dniu 20 października (czwartek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 nastąpi inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia, gdzie klucze do bram miasta trafią w ręce przedstawicieli środowiska senioralnego. Tematyką przewodnią będzie zdrowie i aktywność fizyczna wśród Seniorów.

Na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa odbywać się będą bloki tematyczne z zakresu; ZUMBY Gold, jogi, gimnastyki ogólnorozwojowej oraz wykład tematyczny. Natomiast w holu głównym rozstawione będą stoiska tematyczne z zakresu zdrowia, aktywności fizycznej oraz organizacji i instytucji działających na rzecz Seniorów w naszym mieście. Całość zakończy się około godziny 13.00 poczęstunkiem dla uczestników Senioralii.

Dla osób chętnych do wzięcia udziału w pierwszym – inauguracyjnym dniu Senioralii będzie przygotowany bezpłatny transport. Na Placu Biegańskiego w godzinach 9.30 – 9.50 będą czekać autobusy, które dowiozą uczestników do Hali Sportowej Częstochowa. Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny.

Drugi dzień 22 października, stoi pod znakiem występów artystycznych, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej „Polonia”. Plejada gwiazd w postaci Jerzego Połomskiego, Andrzeja Rosiewicza, Bohdana Łazuki, Filipa Borowskiego, które zostaną zwieńczone występem zespołu Chrząszcze. Bilety do nabycia od dnia 10 października (poniedziałek).
Ceny biletów: Seniorzy powyżej 60 lat – 10 zł, bilet normalny – 100 zł.
Bilety do nabycia: MDK ul. Łukasińskiego 50/68, OPK Gaude Mater ul. Dąbrowskiego 1, Hala Polonia ul. Dekabrystów 43, CZOT Aleja Najświętszej Maryi Panny 65

Zapowiada się wspaniała zabawa!

Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.